Yeni Ar-Ge Ürünü GeoAnts 3 Noktalı Çubuk Ekstansometre

Haberin düzenlenme tarihi:13.06.2022

Zemin ve kaya kütleleri ile bunlarla etkileşimde olan yapıların deformasyon davranışı sondaj kuyusu ekstansometreleri kullanılarak belirlenebilir. Üç noktalı çubuk ekstansometre, temel olarak her biri sondaj kuyusunda veya iksa yapılarının ön cephesinde yataya yakın bir eksen üzerinde belirli derinliklerde sabitlenen ankrajlar noktaları ve yüzeyde bir ölçüm kafası arasındaki mesafe değişimlerini izlemek için kullanılır.
Sistemde deformasyon oluşurken, ankrajların kafa referans noktasıyla arasında olan mesafeler değişir ve periyodik ölçümlerle birlikte deformasyon mertebesinin belirlenmesi sağlanır. Opsiyonel olarak sunduğumuz tek noktalı çubuk ekstansometre tek bir ankraj noktası için ölçüm imkanı sunarken çok noktalı ekstansometreler ise tek delgi işlemi içerisinde farklı noktalara ait deformasyon dağılım çıktısını sunar. Tek ve çok noktalı çubuk ekstansometre ölçüm sistemlerimiz, aynı zamanda pratik bir eklentiyle elektronik referans kafası haline dönüştürülerek ölçümlerinizin sayısallaştırılmasında ve insan kaynağının daha verimli kullanıldığı izleme sistemlerini devreye almanıza olanak sağlamaktadır.
Tünel, derin kazı, oturma veya kabarma davranışının takip edildiği zeminler, baraj inşaat projelerinde deformasyon izleme amacıyla tasarlanan üç noktalı çubuk ekstansometre sistemimiz için stoklarımızdan sipariş fırsatını yakalamak ve ürün hakkında detaylı bilgi edinmek için iletişim kanalarımızdan bize ulaşabilirsiniz:

www.geoants.com
E-posta: geoants@geodestek.com
Tel: +90 552 350 13 99
Whatsapp İletişim Hattı: https://wa.me/905523501399

Haberi LinkedIn sayfamızda görüntüleyin.