SmartPT Ölçüm Hizmeti

SmartPT SPT Enerji Verimliliği Ölçüm Hizmeti

SPT Şahmerdan Enerji Verimliliği Ölçümlerinizde 3 Adımda Sonuç

1.Bulunduğunuz yere uzman ekibimiz yönlendirilir.
2.Hazırlanan etüt kuyusunda 3 farklı derinlikte, yeterli sayıda sağlıklı ölçüm kaydedilir.
3.Enerji verimlilik oranları ASTM D4633-10 ve EN ISO 22476-3 standartları ile uyumlu olarak anında değerlendirilir, 1 gün içinde raporlanarak sertifikalandırılır.

Neden SmartPT Tercih Etmelisiniz?

Derinlemesine ve hızlı veri analizi, her şahmerdan vuruşunun dalga kararkteristiklerini belgeleyen detaylı raporlama oluşturma kabiliyetinin yanı sıra, Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği'nde (TBDY-2019) standart penetrasyon deneylerinden elde edilen vuruş sayılarının şahmerdan tipine göre düzeltilmesi için kullanılan Cfaktörünün belirlenebilmesi için bir değer aralığı verilmiştir. Bu aralık, iki kata veya daha fazlasına varan değişiklikler gösterir. SMARTPT, değer aralığındaki bu değişikliği minimize edebilecek bir üründür.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü Sanat Yapıları Dairesi Başkanlığı Ulaşım ve Dağıtım Tesisleri İçin Deprem Yönetmelikleri Hazırlanması İşi Nihai Raporu'na (2020) göre, tasarıma esas mühendislik parametrelerin belirlenmesi için kalibre edilmiş bir şahmerdan sistemi kullanılmasını önermektedir. SMARTPT, kalibre edilmiş bir şahmerdan sistemi olmasının yanında, deneylerinizde net ve hızlı bir sonuç almanızı sağlar.

ASTM D 6066'ya göre sıvılaşma tetiklenme analizlerinin yapıldığı her sahadan alınan ölçümlerde şahmerdan enerji verimliliğinin ölçüme dayalı olarak bilinmesi gerekmektedir. SMARTPT, ölçüme dayalı şahmerdan enerji verimliliği değerlerini doğru bir şekilde verebilme özelliğine sahiptir.

Otomatik şahmerdanınız olmasına rağmen, düzenek montajı ve işletme detayları, ürünün kullanım durumu ve sıklığı, şahmerdan - tij - başlık bağlantısının nasıl olduğu gibi faktörlere bağlı olarak farklı şahmerdan sistemleri ile elde edilen enerji verimliliği değerleri farklılık gösterir. SMARTPT, enerji verimliliği değerlerinde farklılık gösterebilecek faktörlerin enerji verimliliği değeri üzerindeki etkisini minimize ederek, doğru ve güvenilir bir sonuç elde etmenizi sağlar.

SmartPT Uygulama Alanları

SPT şahmerdan enerji verimliliği ölçümleri için ülkemizin başlıca altyapı yatırımlarından birinin saha etütleri aşamasında SMARTPT cihazımızla birlikte proje sahasındaydık.

 

 

SPT şahmerdan enerji verimliliği ölçümleri için İzmir Alsancak Limanı'nda SMARTPT ürünümüzle saha etütümüzü gerçekleştirdik.

 

 

Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın :

geoants@geodestek.com
T: +90 (552) 350 1399 
Whatsapp Bilgi-Sipariş Hattı

www.geodestek.com