Altyapı Sistemleri

Altyapı Sistemlerine Genel Bakış

Altyapıda ekonomik, lojistik ve hizmet alanında oldukça öneme sahip birçok farklı yapı türü vardır: karayolları, demiryolları, köprüler, tüneller, boru hatları ve daha fazlası. Her birinin kendi gereksinimleri ve özel yapım çözümleri vardır. Bu inşaatlar, tünel açma, patlatma, derin kazı ve kazık çakma gibi yakından izlenmesi gereken operasyonları gerektirir. Ek olarak bu yapıların uzun yıllar hizmet etmeleri amaçlandığından ve ekonomik olarak diğer yapılardan farklı bir öneme sahip olmalarından ötürü, inşaat faaliyetleri sırasında zemin oturmalarının, yapı hareketlerinin ve boşluk suyu basınçlarının uygun enstrümantasyonlarla takibinin yapılması elzemdir.  

GeoAnts, geoteknik izleme sistemleri kapsamında piezometreler, ekstansometreler ve yerinde eğim ölçerler gibi aletlerin yanı sıra bu gibi izleme araçlarından veri almak ve depolamak için müşteriye özel dataloggerlar da (veritoplayıcılar) sunmaktadır. GeoAnts, enstrümanların seçiminden kurulumuna ve otomatik izleme sisteminin devreye alınmasına kadar her aşamada yüklenicilere ve mühendislere yardımcı olmaktadır.

Neden Takip Etmeli?

Altyapıların izlenmesi, hedeflenen önleyici bakımı gerçekleştirmek için gerekli bilgileri vererek uzun vadeli maliyetlerin düşürülmesine olanak sağlar.

Yeni nesil bilgi toplama sistemleri ile birlikte, altyapılar, inşaat halindeki dolguların veya derin kazıların boşluk basıncı girişi, sızıntısı, erozyonu ve heyelanlarının neden olabileceği dış hasarlardan korunabilir.

İnşaat sırasında gerçek zamanlı verilere erişim, yüklenici firmanın faaliyetlerini ayarlamasına ve hızlı hareket etmesine yardımcı olur.

Mühendisler, devam eden veri analizi ve saha performans değerlendirmesi için verilerine her zaman erişebilir ve gerekirse inşaat operatörlerine düzeltici eylemler önerebilir.

İlgili Aletler

            

DataLogger Paketler             TapeX                  Damlacık              Çatlakİzler

 

 

Projenizle alakalı bilgi almak için bize ulaşın:

geoants@geodestek.com

Whatsapp Bilgi-Sipariş Hattı

Tel: +(90) (552) 350 1399

Tel: +(90) (312) 460 1399

www.geodestek.com