Şev Duraylılığı Takibi

Şev Duraylılığına Genel Bakış

Arıza uyarı sistemleri ile birlikte eğimlerin dikkatli bir şekilde izlenmesi ve incelenmesi, insanları ve/veya tesisleri yokuş aşağı korumak için kritik öneme sahiptir. Herhangi bir izleme programı için seçilen aletlerin tipi, zemin veya kaya kütlesinin jeolojisine ve izlenecek problemlere bağlı olacaktır. Etkili ve yoğun uygulamalarla olası duraysızlıklar kontrol altına alınabilir ve hafifletilebilir. GeoAnts, alanında tecrübeli uzman kadrosu ve yeterli ekipman yelpazesi ile projeye özel amaca hizmet eden çözümler sunar.

Çözüm için sunulan ölçüm sistemleri arasında kaya kütlesi yer değiştirmelerini ölçebilen Ekstansometreler, yeraltı suyu parametrelerini izlemek için Piezometreler, çatlak genişliğindeki değişiklikleri ölçmek için Çatlakmetreler ve kesme bölgelerinin hızlanmasını veya yavaşlamasını tespit etmek ve izlemek için Eğim ölçerler yer alabilir.

Bu enstrümanların tümünden elde edilen veriler programlanmış bir yerinde veri kaydediciye aktarılabilir. Veri kaydedici, seçilen aralıklarda okumaları toplayabilir ve kritik hareket aralıkları aşıldığında bir uyarı mekanizması ile sahada ön tedbir alınmasına olanak sağlar. GeoAnts, aynı zamanda amaca uygun müşteri için özelleştirilmiş veri kaydedicileriyle bu hizmeti de sağlamaktadır.

Neden Takip Etmeli?

GeoAnts’in sunduğu geoteknik izleme sistemleri, bu yapıların daha iyi takip etmelerine ve bakım çalışmalarını yönetmeye yardımcı olur.

Uzun yıllara varan çalışma deneyimimizle şev duraysızlıklarında ihtiyaç duyulan verileri kolayca elde edebilir, yorumlayabilir ve sizlere sunabiliriz. Bu sayede yapıyı daha iyi anlayabilir ve doğru aksiyonlar alabilirsiniz.

Çevresinde bulunan etki alanındaki hassas yapılara tehdit oluşturabilen şev duraysızlıklarının takip edilmesi, olası hasarı minimum düzeyde tutmak ve güvenli yapılar inşa etmek için oldukça önemlidir.

İlgili Aletler

            

DataLogger Paketler             TapeX                  Droplet-Damlacık              Çatlakİzler

 

Projenizle alakalı bilgi almak için bize ulaşın:

monitoring@geodestek.com

Whatsapp Bilgi-Sipariş Hattı

Tel: +(90) (552) 350 1399

Tel: +(90) (312) 460 1399

www.geodestek.com