Şev Duraylılığı Takibi

Şev Duraylılığına Genel Bakış

Olası şev duraysızlıklarının izlenmesi, çevredeki ortamın güvenliğini ve bütünlüğünü doğrudan etkilemesi sebebiyle oldukça önem arz etmektedir. Bu yapılarda oluşabilecek bir hasarın sosyal etkileri gündelik hayatın olağan akışını dahi etkileyebilmektedir. Bu sebeple, erken uyarı sistemleri ile birlikte yapıda kalıcı bir hasar oluşmasını engelleyecek şekilde, dikkatlice izlenmesi ve incelenmesi kritik bir öneme sahiptir. Herhangi bir izleme programı için seçilen aletlerin tipi, zemin ve kaya kütlesinin jeolojisine ve izlenecek problemin çeşidine ve kaynağına bağlı olmak üzere değişim gösterecektir. Etkili ve yoğun bir izleme sistemi ile olası duraysızlıklar önceden kontrol altına alınabilir ve hasar hafifletilebilir. GeoAnts, alanında tecrübeli uzman kadrosu ve yeterli ekipman yelpazesi ile projeye özel amaca hizmet eden çözümler sunmaktadır. 

Çözüm için sunulan ölçüm sistemleri arasında kaya kütlesi yer değiştirmelerini ölçebilen Ekstansometreler, yeraltı suyu parametrelerini izlemek için Piezometreler, çatlak genişliğindeki değişiklikleri ölçmek için Çatlakmetreler ve kesme bölgelerinin hızlanmasını veya yavaşlamasını tespit etmek ve izlemek için Eğim ölçerler yer alabilir.

Bu enstrümanların tümünden elde edilen veriler programlanmış bir yerinde veri kaydediciye aktarılabilir. Veri kaydedici, seçilen aralıklarda okumaları toplayabilir ve kritik hareket aralıkları aşıldığında bir uyarı mekanizması ile sahada ön tedbir alınmasına olanak sağlar. GeoAnts, aynı zamanda amaca uygun müşteri için özelleştirilmiş veri kaydedicileriyle bu hizmeti de sağlamaktadır.

Neden Takip Etmeli?

GeoAnts’in sunduğu geoteknik izleme sistemleri, bu yapıların daha iyi takip etmelerine ve bakım çalışmalarını yönetmeye yardımcı olur.

Uzun yıllara varan çalışma deneyimimizle şev duraysızlıklarında ihtiyaç duyulan verileri kolayca elde edebilir, yorumlayabilir ve sizlere sunabiliriz. Bu sayede yapıyı daha iyi anlayabilir ve doğru aksiyonlar alabilirsiniz.

Çevresinde bulunan etki alanındaki hassas yapılara tehdit oluşturabilen şev duraysızlıklarının takip edilmesi, olası hasarı minimum düzeyde tutmak ve güvenli yapılar inşa etmek için oldukça önemlidir.

İlgili Aletler

1) Çatlak Ölçer

2) Piezometre

3) İnklinometre

4) Kuyu Tipi Çok Noktalı Çubuk Ekstansometre

5) Ankraj Yük Hücresi

Projenizle alakalı bilgi almak için bize ulaşın:

monitoring@geodestek.com

Whatsapp Bilgi-Sipariş Hattı

Tel: +(90) (552) 350 1399

Tel: +(90) (312) 460 1399

www.geodestek.com