Derin Kazılarınız ve Tahkimatlarınızın Performansı GeoAnts Yük Hücresiyle Güvence Altında

Haberin düzenlenme tarihi: 08.08.2022

ODTÜ Teknokent’teki AR-GE çabalarımızın sonuçlarından biri olan GeoAnts ankraj tipi yük hücresi, esas olarak öngermeli ankrajlarda ve kaya bulonlarında kullanım için tasarlanmıştır. Ürün, derin kazık elemanlarının yükleme testleri ve benzer uygulamalarda da rahatlıkla değerlendirilebilir.


Öngermeli ankraj veya bulonlu sistemlerinin hizmet süresi boyunca maruz kaldıkları yüklerin tasarım hedefleriyle örtüştüğünü teyit etmek ve gereken koşullarda revizyona gidebilmek, kabul testleri sırasındaki kademeli yükleme aşamalarının başarıyla uygulandığını kriko sistemi okumalarını destekleyebilmek ve kısacası projenin hizmet ömrü boyunca yapı performansının hedeflenen ölçütler dahilinde yer almasını güvence altına almak için yük hücreleri en yaygın kullanılan ölçüm ekipmanlarından biridir.   

120 ton.f değerine ulaşan kapasite (emniyetli yükleme 150 ton.f kadar), 76 mm iç çap, 146 mm dış çap ve 80 mm yüksekliğe sahip olan GeoAnts tarafından üretilen rezistif tip yük hücreleri, alıcıyla uyumlu olarak geliştirdiğimiz taşınabilir okuma ünitesi veya envanterinizdeki sistemlerle uyum sağlayacak şekilde konfigüre edilmiş halde teslim edilir. Standart olarak 3 m sinyal kablosuyla stoktan gönderim sağlanır, özel siparişlerinizde dilediğiniz gibi detaylandırılır. 

AR-GE departmanımız talepleriniz doğrultusunda farklı boyut ve kapasitelerde proje gereksinimlerine özel tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek tecrübeye sahiptir. 

Daha fazlası için iletişim kanallarımız: 
Whatsapp Bilgi-Sipariş Hattı: https://wa.me/905523501399
Tel: +(90) (552) 350 1399 
E-posta: geoants@geodestek.com